Dlaczego karty?

W czym karty edukacyjne są lepsze od książek czy Internetu? Dlaczego warto wybrać pomoce edukacyjne w formie kart? Czemu akurat taki format coraz częściej wybierany jest przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, szkolnej oraz rodziców? Czym właściwie są karty edukacyjne?

Karty edukacyjne to forma pomocy dydaktycznej w poręcznym formacie. Zawiera krótkie, zwięzłe informacje na dany temat oraz ilustracje dla przyciągnięcia uwagi. Ilustracje te często stanowią „kotwicę” do zapamiętania danego zagadnienia lub ciekawostki – szybciej potrafimy przywołać rysunek niż tekst. Karty edukacyjne cieszą się coraz większą popularnością ze względu na ich kompaktowy rozmiar, praktyczność, łatwość w przygotowaniu oraz uniwersalność. Karty bowiem można dostosować do każdego wieku dziecka oraz do konkretnych zainteresowań.

Karty edukacyjne można wykorzystać już do pracy z 6 miesięcznym dzieckiem. W tym wieku głównie korzysta się z kart kontrastowych. Im dziecko młodsze, tym więcej ilustracji będą zawierały karty. Natomiast wraz z wiekiem można przemycać na nich coraz więcej ciekawostek w formie tekstu. Nasze Karty zawierają nie tylko ilustracje atrakcyjne dla dzieci młodszych, ale również merytoryczne ciekawostki które z powodzeniem odczyta na spacerze starszak.

Korzyści płynące z korzystania z kart edukacyjnych…

  1. Zwięzła forma informacji oraz przypisana do niej ilustracja pozwolą dziecku łatwo zapamiętać, a później skojarzyć i odtworzyć dane zagadnienie.
  2. Dziecko trenuje pamięć fotograficzną. Przywołując atrakcyjną ilustrację, odtwarza powiązaną z nią informację.
  3. Karty można użyć dosłownie wszędzie. Możecie z nich skorzystać w domu, podczas lekcji, spacerów czy w samochodzie. Dzięki temu dziecko ma możliwość częstego powtarzania materiału, dzięki czemu szybciej przyswoi wiedzę.

4. Szybkie przyswajanie wiedzy podczas korzystania z kart wyzwala w dziecku poczucie pewności i wiary w siebie. Odkrywa sposoby, jakie służą mu najlepiej w kontekście uczenia się nowych rzeczy.

5. Karty są luźnym zbiorem informacji, dzięki czemu dziecko swobodnie przeskakuje między zagadnieniami. Nie musi zapamiętywać informacji w konkretnej kolejności – jak w książkach. Może wybrać gdzie zacznie, tworzyć mapę myśli i powiązań, a na koniec połączyć wszystko w całość.

6. Ich największą zaletą jest uniwersalność. Karty można przygotować do omówienia dosłownie każdego tematu, a także dostosować do konkretnego wieku dziecka.

Czy taka forma pomocy dydaktycznej ma jakieś wady? Można by powiedzieć, że ilość informacji zawartej na kartach może być przytłaczająca lub zbyt chaotyczna dla odbiorcy. Dlatego warto korzystać z kart edukacyjnych już od najmłodszych lat, aby przyzwyczaić dziecko do takiej formy przyswajania nowego materiału.

Już 2 letnie dziecko śmiało skorzysta z Kart Ruchowych, które nie tylko są świetnym pomysłem na zabawę, ale także wprowadzeniem do świata zwierząt czy przyrody. Karty Spacerowe są tym, czego mnie osobiście brakowało. Są fajną, poręczną formą, która pozwala mi przyswoić nazwy drzew i roślin, a także poznać fascynujące ciekawostki na ich temat. Im częściej z nich korzystamy, tym większy szacun wzbudzamy wśród rówieśników 😉 Karty Kolorów z powodzeniem możecie wykorzystać jako karty kontrastowe dla maluszków lub jako zabawę dla starszych dzieci!

My szukaliśmy złotego środka. Informacje zawarte w naszych Kartach NANUKI są konkretne, merytoryczne i zwięźle przedstawione. Ilustracje są atrakcyjne dla dziecka i w wysokim stopniu obrazują roślinę, której szukamy na łące. Format jest poręczny, praktyczny i trwały. Nie niszczy się szybko, wytrzymuje spacery w lesie, na łące czy w parku. Natomiast praktyczny bawełniany woreczek jest super opakowaniem, które możecie wykorzystać jak tylko chcecie.

  • Brak produktów w koszyku